Jēkabpils Vecpilsētas laukums - šodien

Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā ir atdzīvojusies vēsture. No gandrīz gadsimtu ilgām dzīlēm tajā ir atgriezusies sestdienas tirgus godība.

Jēkabpils Vecpilsētas laukums

Bijušā tirgus laukuma malā stāv reāli dzīvojošo pilsētas iedzīvotāju tēli – ugunsdzēsējs, kundze ar draudzeni, karavīrs, jaunlaulāto pāris, meitene ar zirdziņu. Šie cilvēku figūru silueti ir it kā izkāpuši no senām fotogrāfijām un patlaban noskatās Jēkabpils pilsētas 21.gadsimta sākuma dzīves straujajā ritumā.

Jēkabpils Vecpilsētas laukums

Turpat laukuma malā atrodas tirgus tradicionālais atribūts – aka vai pumpis, kura ūdenī var noskalot iegādātos augļus, nomazgāt rokas vai vienkārši padzerties un vēl iemest kapeiciņu "uz atgriešanos".

Jēkabpils Vecpilsētas laukums

Blakus tai savu vietu, kā jau senā tirgus laukumā, ir atraduši svari. Tur variet nosvērt tirgū iegādāto kartupeļu maisu vai arī nosvērties pats.

Jēkabpils Vecpilsētas laukums

Jēkabpils simbols – lūsis, kas noteikts Jēkabpils ģerbonī. Sena leģenda vēsta, ka hercogs Jēkabs, tuvajos mežos medīdams, nošāvis lūsi. Par godu šim notikumam Slobodai pie Salas kroga tiek dāvātas pilsētas tiesības un dots vārds - Jakobštadt (tautā - Jēkabmiests) un tagad Jēkabpils.

Lūša figūra savu vietu atradusi strūklakas malā, sperot soli pāri simboliskai upei Daugavai – strūklakai, kas met krāces mutuli.

Tā mūs Vecpilsētas laukums sagaida šodien.

Pēc atpūtas Vecpilsētas laukumā, tautas nama priekšā sēžot uz jaunajiem soliņiem var aplūkot ēkas, kas veido Vecpilsētas laukuma vēsturi, izlasot katras ēkas stāstu un iztēlē zīmējot laukuma ainavu 100 gadus atpakaļ – te bijusi Shell uzpildes stacija, šeit "Laimas" veikals, šeit zārku salons, šeit desu darbnīca un šeit trešdienas tirgus vieta.

Laiks rit uz priekšu, bet šeit tas ir nedaudz apstājies.

Pateicoties Eiropas fonda ERAF līdzekļiem un LIAA atbalstam Jēkabpilī ir tapis objekts pilsētas iedzīvotāju un tūristu atbalstam. Ar jauno pilsētas centra veidolu aicinām iepazīties gan ikdienā, gan svētkos.

Aicinām Jūs uz pilsētas svētkiem Vecpilsētas laukumā. Nāc un "iegriezies" Pilsētas svētku Karuselī 2., 3. jūlijā!

Jēkabpils Vecpilsētas laukums